بازدید: 50 بازدید
گرین کارت لاتاری

معرفی: ما در اینجا برنامه ای اندرویدی را به شما معرفی میکنیم که از طریق تیم برنامه نویسی ماکیتو طراحی شده و مانند یک مشاور شما را از همه لحاظ برای ثبت نام و شرکت در قرعه کشی لاتاری گرین کارت و کارهایی که بعد از برنده شدن لازم هست انجام دهید  راهنمایی میکند، این برنامه قبلا به صورت پولی در مارکت های ایرانی منتشر شده بود و الان ماکیتو آن را به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار داده است.

 

گرین کارت لاتاری

 

ویزای گوناگونی یا گرین کارت لاتاری یکی از انواع ویزاهای مهاجرتی آمریکا است، از سال ۱۹۹۰ و به دستور کنگره آمریکا، هر سال وزارت امور خارجه آمریکا مطابق بخش ۲۰۳‌(سی) از قانون مهاجرت و ملیت (Immigration and Nationality Act) آمریکا، به صورت قرعه‌کشی (موسوم به لاتاری) تعدادی افراد را برای دریافت این نوع ویزا انتخاب می‌کند که نهایتاً منجر به دریافت کارت اقامت دائم آمریکا (معروف به گرین کارت) می‌شود، برندهٔ اصلی در صورت برخورداری از شرایط لازم موفق به کسب ویزای وگ-۱(مخفف ویزای گوناگونی ۱) می‌شود.

 همسر وی و فرزندان مجردی که در روز نام‌نویسی اینترنتی زیر ۲۱ سال دارند نیز در صورت برخورداری از شرایط لازم موفق به کسب ویزای وگ-۲ می‌شوند.

‏طبق قانونی که در آمریکا تصویب شده است به منظور ایجاد تنوع و غنای فرهنگی سالیانه ۵۵۰۰۰ گرین کارت از طریق قرعه کشی بین مردم سراسر جهان توزیع می شود که به این برنامه ‘لاتاری گرین کارت’ یا ‘ویزای تنوع فرهنگی’ گفته می شود و امسال نیز سهمیه ایران ۳۵۰۰ نفر است، شما می توانید تا قبل از تمام شدن ثبت نام از طریق این برنامه خود را کاملا آمده کرده و فرصت را از دست ندهید و سپس بعد از برنده شدن نیز راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

لازم است بدانید که هزینه مشاوره در سایت ها و جاهای دیگر برای اینکه به شما بگویند چه چیز های لازم دارید تا ثبت نام کنید چیزی معادل ۲۰۰ هزار تومان هست و یا فقط اگر بخواهند ثبت نام را برایتان انجام دهند ۵۰ هزار تومان از شما میگیرند؟!

‏نکته ی مهم این هست که احتمال خطا در ثبت نام از طریق سایت های اینترنتی واسطه  بسیار بالا هست و هر گونه خطا ممکن است شما را، حتی بعد از برنده شدن دچار مشکل کرده و اجازه دریافت ویزا را از شما بگیرد و پس تا جایی که می توانید خودتان  با مطالعه این برنامه با نحوه ثبت نام آشنا شده و خودتان ثبت نام لاتاری را انجام دهید و از اشتباهات احتمالی که باعث از دست دادن شانس برنده شدن شما در لاتاری می شود جلوگیری کنید، ‏البته با کمک این برنامه دیگر نیازی به صرف هزینه برای ثبت نام و مشاوره از طریق سایت های واسطه ندارید.

هدف از ویزای گوناگونی

از آن‌جا که هدف از صدور ویزای گوناگونی حفظ گوناگونی نژادی در بین مهاجران آمریکا است، این ویزا برای ساکنان کشورهایی که به طور معمول از روش‌های دیگر مهاجران زیادی به آمریکا می‌فرستند صادر نمی‌شود. به همین خاطر هر ساله در بولتن ویزا فهرست کشورهایی که مجاز به شرکت در قرعه‌کشی هستند مشخص می‌گردد. به عنوان نمونه، اهالی کشور روسیه تا سال ۲۰۰۴ مجاز به شرکت در این قرعه‌کشی بودند اما در فاصله سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۹ این اجازه از آنان سلب شد. در قرعه‌کشی ویزای سال ۲۰۱۰ اهالی این کشور دوباره جواز شرکت در قرعه‌کشی را کسب کردند. کشورهای غیرمجاز کشورهایی هستند که در ۵ سال گذشته بیش از ۵۰٫۰۰۰ مهاجر از طریق ویزاهای خانوادگی و کاری به آمریکا فرستاده باشند. از جمله کشورهایی که در بیشتر دوره‌ها غیرمجاز بوده‌اند می‌توان به چین، انگلستان و هند اشاره کرد.

انتخاب متقاضیان

برندگان قرعه‌کشی به صورت تصادفی توسط کامپیوتر و از بین تمامی متقاضیان تایید صلاحیت‌شده انتخاب خواهند شد. احتمال انتخاب یک درخواست الکترونیکی فاقد شرایط لازم که مستقیماً توسط خود متقاضی ارسال شده‌است توسط کامپیوتر مرکز کنسولگری کنتاکی، درست به اندازه یک درخواست دیگر که توسط یک واسطه در ازای دریافت پول برای یک متقاضی دیگر تکمیل شده و بصورت الکترونیکی ارسال شده‌است، خواهد بود. تمامی درخواست‌هایی که طی مهلت نام‌نویسی در قرعه‌کشی دریافت می‌گردند، دارای احتمال انتخاب تصادفی برابر در منطقه خود می‌باشند. با این حال، دریافت بیش از یک درخواست به نام یک شخص، صرف نظر از این موضوع که چه کسی درخواست‌ها را فرستاده‌است، منجر به حذف نام آن شخص از قرعه‌کشی خواهد شد. برندگان قرعه‌کشی تصادفی برای دریافت ویزای گوناگونی به منظور مهاجرت به ایالات متحده باید واجد تمامی شرایط و ویژگی‌های لازم مطابق با قوانین ایالات متحده آمریکا باشند.

تصاویری از برنامه گرین کارت لاتاری

 

لاتاری گرین کارت - Green card lottery - ماکیتو

 

دانلود رایگان برنامه از مایکت

دانلود از مایکت

 

مطالعه بیشتر